W czym możemy Tobie pomóc?
  • +48 48 389 30 00
  • info@acakces.pl

Procedury gospodarcze

GOSPODARCZE PROCEDURY CELNE

Pomagamy w uzyskaniu pozwolenia na stosowanie procedur, jak i pełną obsługę zgłoszeń z nimi związanych.
Procedury gospodarcze (poza procedurą uszlachetniania biernego) odnoszą się wyłącznie do towarów niewspólnotowych.

Chcesz importować towary i nie płacić cła i podatków natychmiast po przywozie? Możesz objąć te towary procedurą składowania celnego. Dowiedz się w jakim zakresie składowanie celne może być pomocne dla realizacji twoich przedsięwzięć gospodarczych.

Dzięki współpracy z Naszym partnerem możemy zapewnić usługi składu celnego na terenie miasta Radomia.

Chcesz przywozić do Polski towary spoza Unii Europejskiej, które wykorzystasz następnie do wytworzenia produktów gotowych na eksport i nie uiszczać za nie należności celnych przywozowych? Musisz uzyskać pozwolenie na korzystanie z procedury uszlachetniania czynnego. Skontaktuj się z nami, pomożemy.

Jest to procedura gospodarcza celna, która umożliwia przywóz towarów nie będących Wspólnotowymi na obszar wspólnoty celnej w celu przetworzenia tych towarów (zmieniając ich stan bądź rodzaj) oraz na dopuszczeniu do obrotu produktów powstałych w wyniku tych procesów po uiszczeniu należności przywozowych właściwych dla tych produktów przetworzonych. Wobec towarów przywożonych, na czas trwania procedury, zostaje zawieszony pobór należności przywozowych jak również zastosowanie środków polityki handlowej. Zaciekawiło Cię to? Skontaktuj się z nami!

Chcesz na jakiś czas przywieźć na obszar celny Unii Europejskiej towary nie płacąc za nie należności celnych przywozowych lub płacąc je tylko częściowo? Skorzystaj z procedury odprawy czasowej. Oczywiście zapewniamy pełne wsparcie w tym zakresie.

Zamierzasz wywozić towary poza Unię Europejską i poddawać je tam procesowi przetwarzania (np. obrabiać lub naprawiać)? Chcesz przy powrotnym ich przywozie płacić cło tylko za usługi wykonane za granicą? Musisz najpierw uzyskać pozwolenie na korzystanie z procedury uszlachetniania biernego. Jak to zrobić dowiesz się od nas.